מחשב נייד לא נדלק

איזה סוגי תקלות יכולות להיות במחשב נייד כאשר הוא לא נדלק מכפתור ההדלקה.
אחת התקלות הנפוצות היא תקלה בזיכרון הפיזי של המחשב.יכול לקרות מצב בו המחשב קיבל מכה והזיכרון שלו זז, במקרה כזה המחשב יוציא אור במנורות ובכפתורים אבל המסך לא ידלק.
כדי לבפתור את התקלה יש לפתוח את המחשב הנייד להוציא את הזיכרון הפיזי של המחשב לעבור על המגעים של הזיכרון עם אלכוהול תעשייתי ולהחזירו למקום.
רצוי להריץ תוכנת בדיקה על הזיכרון דוגמתHIRENS רק כדי לוודא ששום חלק מהזיכרון לא נמצא בקצר והוא יכול לתפקד בצורה תקינה.
זיכרון במחשב נייד יכול להתקלקל מכמה סיבות:
א) הפסקות חשמל יכולות לגרום לנזק לזיכרון.
ב) מגע ידי אדם ללא מכשור אנטי סטטי יכול לפגוע בזיכרון.
ג)כאשר זיכרון המחשב זז ממקומו במהלך עבודתו של המחשב.
סיבה נוספת שיכולה לגרום למחשב לא להידלק הינה מטען שלא מספק מספיק מתח או לחלופין בכלל.
שקע טעינה שבור יכול לתת לגיטימציה למחשב לא להידלק, במקרה זה ההסבר הוא פשוט.ברגע ששקע התעינה שבור החשמל לא עובר מהמטען ללוח האם של המחשב הנייד ולכן המחשב לא נדלק.תיקון של שקע טעינה מצריך פירוק מלא של מהמחשב הוצאת השקע המקורי והלחמה של שקע חילופי במקומו, מחיר של תיקון כזה אמור לנוע בין 180-390 ש"ח, תלוי בדגם של המחשב. ניתן לציין שמחשבי דלDELL ומחשביHP עם חיבור רחב התיקון הוא יקר יותר מכיוון שהשקע פשוט יקר יותר., אפילו התיקון היקר לא עובר את ה390 ש"ח.
סיבה נוספת יכולה להיות נ ז ק בכפתור ההדלקה של הלפטופ. כאשר כפתור ההדלקה מעבד מגע הרמטי עם לוח האם הוא מפסיק להדליק את המחשב ובמקרה כזה יש להחליף את כפתור ההדלקה.
פעמים רבות כתוצאה ממכה או נפילה הכבל שמחבר בין המסך ללוח האם של המחשב הנייד נקרא או מחליק החוצה. במקרה כזה יש או להחליף את כבל הפלאט או פשוט להכניס אותו בחזרה בהתאמה.

ישנן סיבות נוספות שמחשב הנייד לא נדלק כדומת פיוז שרוף על לוח האם,כבל נפוח או דיודה שבורה וכו'כמובן שתקלות כאלו ניתנות לתיקון רק במעבדה מקצועית.
לי אישיות יש חיבה לגו מחשבים אשר מתקנים מחשבים ניידים ברמת רכיב.

טכנאי  למחשב נייד

2 תגובות ל: "מחשב נייד לא נדלק"

  • דני says:
  • סרפים says:
השאר תגובה