טיפול למחשב האישי

טיפול עשרת אלפים למחשב האישי

יום אחד החלטתם שאינכם מרוצים מתפקוד המחשב – איטי מידי, רועש מידי, או מלא מידי. אינכם מסוגלים עוד להתמודד עם תופעות לוואי אלו, ועמודים חסרי אונים מול ההתמודדות עם המשימה הנראית קשה מנשוא. להלן כמה עצות לטיפול 10000 במחשב, שיסייעו לכם ליעל את סביבת העבודה הווירטואלית.

 

ניקוי אבק בפנים המחשב

צבירת אבק בפנים המחשב הינה תופעה צפויה עקב נוכחותם של לפחות שני מאווררים המשמשים לקירור רכיבים, ושואבים לקרבם אבק אפילו בבתים הנקיים ביותר. מניסיוני האישי – אין תמיד קשר בין רמת הניקיון של הבית וצבירת אבק בפנים המחשב, גם בבתים בהם מנקים את המחשב וסביבתו בקפדנות.

אפשר לדעת שהמחשב זקוק להסרת אבק דחופה כאשר הוא משבית את עצמו ללא התראה, תוך כדי העבודה, או כעבור מספר דקות לאחר הדלקתו. במקרים אלו יש לפתוח את המחשב ולטפל במוקדי צבירת האבק.

כדאי לבקש מטכנאי מחשבים מקצועי לבצע ניקוי פנימי של המחשב בעזרת כלים מתאימים. השימוש בשואב אבק או מדחס אוויר עלול ליצור חשמל סטטי, ניתוק כבלים פנימיים, או להתזת טיפות זעירות של שמן או מים, ולגרום לפגיעה ברכיבים אלקטרוניים עדינים ותקלות חשמל.

סידור כבלי המחשב

מומלץ לאגד את כבלי המחשב בצרור בעזרת אזיקונים, או להשחילם לתוך צינור פלסטי גמיש בקוטר 2 ס"מ או בתעלת פלסטיק. דבר זה יסיע למניעת ניתוקים מקריים בזמן ניקוי אזור המחשב או הרצפה, ולהקטנת הצטברות אבק וחפצים שונים בין כבלי המחשב.

פעולה זאת לא תמיד קלה, ולכן ניתן להזמין את שרותי MBR מחשבים לביצוע המשימה.

הסרת תוכנות

תוכנות רבות המותקנות במחשב האישי הותקנו מבלי שהתכוונו לזה, או שהותקנו על ידי חבר או קרוב משפחה שלא ממש הסביר מה הפשר של התוכנות הללו.

לרוב ניתן להסיר תוכנות על ידי שימוש בתוכנת "הוספה והסרת תוכנות" המופיע בלוחות הבקרה, וברשימת התוכנות מספר מועמדים להסרה תקופתית:

מומלץ למחוק תוכנות שבשמם מופיעה המילה "toolbar”. אלו תוכנות המתלוות לדפדפן האינטרנט ולרוב פוגעות ביכולת הגלישה של המחשב. חלקן יכולות לעקוב אחר אתרים בהם אנו נוהגים לבקר, או אפילו לנהל מעקב סמוי אחרי שמות משתמש וסיסמאות לאתרים אישיים כגון דאר אלקטרוני, בנקים וכו'.

אפשר למחוק מגוון משחקים שהותקנו בעבר, ולא נעשה בהם שימוש בזמן האחרון. יש להתייעץ עם ילדי הבית לפני מחיקתן כדי למנוע מריבות מיותרות.

התייעץ עם MBR מחשבים לפני המחיקה של תוכנות הגנה כגון תוכנות חומת מגן (firewall) ותוכנות להסרת רוגלה (spyware) כאשר אינכם בטוחים איך לעשות בהם שימוש יעיל. כמוכן, תוכנות אנטי וירוס רבות מעדכנות את עצמן על בסיס יומי, אך ורק כאשר רכשתם מנוי לעדכונים.

עדכון מערכת ההפעלה

עדכונים חודשיים של Windows מציעים טיפול בתקלות רבות, והגנת המחשב כנגד מספר שיטות של פריצה דרך האינטרנט. עדכונים אלו לא מתבצעים כאשר התראות המערכת אינן נענות, או כאשר התהליך האוטומטי של עדכון מבוטל. מחשבים הללו חשופים יותר לפריצות ולבעיות אבטחה כגון וירוסים, ויש לטפל בנושא באופן מיידי.

2 תגובות ל: "טיפול למחשב האישי"

  • דני says:
  • ניר says:
השאר תגובה