האם כדאי להשתמש בחלקים מיד שניה בתיקון מחשבים

תקלה במחשב נייד או נייח משבשת את השימוש בו, אלו בעבורם המחשב הוא אמצעי תקשורת ובידור מרכזי, תקלות מחשב הן פגיעה משמעותית באיכות החיים. מה עושים כאשר המחשב מתקלקל מחוץ למסגרת האחריות של היצרן? האם כדאי יהיה לעשות מאמץ לתקן את המחשב באופן עצמאי? אלו חלקי חילוף יתאימו לתיקון המחשב? מתי כדאי יהיה לוותר על התיקון ולרכוש מחשב חדש? כאן תמצאו מענה לכל השאלות הללו מתוך מטרה לסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

תיקוני מחשבים ניידים/נייחים מחוץ לאחריות היצרן

מחשבים נמכרים עם תעודת אחריות המכסה תקלות למשך כשנה עד שלוש שנים, האחריות אינה מכסה שברים, נזקי רטיבות ושאר חבלות חיצוניות במחשב. אם תמה תקופת האחריות הפתרון לתיקון המחשב יהיה פנייה למעבדה פרטית, לא ניתן יהיה להפעיל את האחריות. במקרים בהם המחשב נמצא עדיין תחת אחריות כדאי לברר את הזכויות שלכם מול מעבדת התיקונים של היצרן תוך בירור עלויות והשתתפות עצמית, ייתכן כי גם תחת האחריות התיקון במעבדת היצרן אינו משתלם מבחינה כספית.

נרחיב ונאמר כי פנייה למעבדות היצרן כרוכה לעתים בהמתנה ארוכה, בדקו מהו צפי החזרת המחשב המתוקן אליכם ומהו מיקום המעבדה. אם אין באפשרותכם להיפרד מהמחשב למשך כשבועיים, מעבדה פרטית תציע שירות מהיר יותר.

אלו חלקי חילוף מתאימים לתיקון מחשבים?

אחד היתרונות הבולטים של מעבדות היצרן יהיה שימוש בחלקי חילוף מקוריים. המעבדות הפרטיות תוכלנה גם כן להציע חלקי חילוף מקוריים, לצד אפשרות לעשות שימוש בחלקי חילוף יד שנייה או חלקים לא מקוריים. ההחלטה באלו חלקים לבחור משתנה בהתאם לאופי התקלה, כאשר מדובר ברכיב משני בחשיבותו לפעילות המחשב או רכיב חיצוני כמו מסך או מקלדת, אין כל סיבה שלא לעשות שימוש בחלקי חילוף זולים יותר. בכל לוח יד שניה ניתן יהיה למצוא מחשבים משומשים למטרת חלקי חילוף.

מתי כדאי לרכוש מחשב חדש?

עלות תיקון מחשב נקבעת בעיקר על פי חלקי החילוף הדרושים. במקרים של החלפת ספק או החלפת מעבד, מחיר התיקון עלול לעלות על שווי המחשב בשוק. הדבר נפוץ בעיקר כאשר מדובר במחשבים ישנים, כיום, מחשב בן שנתיים כבר נחשב למחשב ישן. רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש מחשב חדש לחלוטין יש לזכור כי מדובר בהוצאה כספית משמעותית. כך למשל, ייתכן כי שווי המחשב התקול הנוכחי שלכם בשוק הוא 1,200 שקלים, התיקון דורש השקעה של כ-800 שקלים, בעבור מחשב חדש תשלמו כ-3,500 שקלים. התוצאה הסופית, הוצאה כספית משמעותית!

מקור נוסף לרכישת מחשבים תקינים וחדישים במחירים שווים לכל כיס הוא לוח יד שניה ברשת. ישנם רבים המחליפים מחשבים בתדירות דומה להחלפת גרביים, לרוב גם מדובר בחובבי מחשבים המתחזקים את המחשב שלהם באהבה גדולה. עם כל הנפקה של דגם חדש הם ממהרים למכור את המחשב הנוכחי שלהם ולהתחדש באחד חדש. חפשו אחר מודעות למכירת מחשבים תקינים וחדישים במחירים אטרקטיביים, לעתים, ניתן יהיה לרכוש את המחשב יחד עם אחריות היצרן.

השאר תגובה