חיסכון עולה הרבה

רובם הגדול של המשתמשים רוכשים מחשב ללא ידע מקצועי רב –
בדיוק כפי שרובינו רוכשים וידאו בלי שאנחנו יודעים אלקטרוניקה או מה ההבדל בין
VHS  לבין BETA .אך להבדיל מרוב המכשירים החשמליים הנושאים שמות מוכרים (סוני, אקאי, קנווד, טושיבה, תדיראן…), רוב סוגי המחשבים נושאים את שם החנות בו נרכשו ורק במקומות מועטים ניתן למצוא מחשבים בעלי שמות מוכרים. מכיוון החברות המובילות בעולם ביצור מחשבים אישיים אינן מוכרות לקהל הרחב, רוב הסיכוי שלא תוכל להבדיל בין שם חברה מוכר וטוב לבין שם מוצלח שהומצא על ידי החנות בו רכשת את המחשב – לדוגמא – מחשבי נורטון שנמכרו בארץ בתקופה מסוימת נשמעו טוב לרוב האנשים בעקבות תוכנת נורטון קומנדר שהייתה נפוצה והייתה מוכרת כתוכנה איכותית, למרות שלא היה כל קשר בין פיטר נורטון (הממציא של נורטון קומנדר) לבין מחשבי נורטון, שהיו אוסף רכיבים מכל העולם שהורכב במעבדה ישראלית.

המצב שנוצר בשוק הוא שפע אדיר של רכיבי מחשב המיובאים מכל העולם ומשווקים ללא פיקוח ועם בקרת איכות ירודה או שאינה קיימת כלל.

 בנוסף, השוק מלא בחנויות מחשב שהוקמו בן-לילה ומציעות מחשבים במחירי מציאה – מודעות נוסח "מחשב ב – 2000 ש"ח בלבד!". חנויות אלה לרוב מבוססות על ספק המזמין חלקים מיבואנים שונים ומרכיב אותן בעצמו. ההרכבה נעשית לעיתים קרובות על ידי טכנאי מחשב זוטרים או כאלה שעדיין בתקופת הלימודים שלהם – אלו מכונים "אינטגרטורים". מחירים נמוכים אלו מפתים לקוחות רבים לרכוש את המחשב, הנראה למראית עין זהה למחשב הנמכר במקום אחר במחיר של 4500 ש"ח אך ההבדל האמיתי סמוי מן העין. אם תבקש מהמוכר פירוט של סוגי הרכיבים (לא סתם "לוח אם" אלא של איזה יצרן…) תתקל לעיתים קרובות בגמגומים ובמקרים אחרים בשמות לא מוכרים לחלוטין או מוזרים – כבר ראיתי מחשבים שבהם היה דיסק של חברת פיאט!!!.

לקוחות רבים שרכשו מחשב בזיל הזול, "נהנו" לגלות שביום בהיר מפסיק המחשב לעבוד והחנות הפכה לסנדוויץ' בר או שמסתבר שבאותיות הקטנות היה רשום כי האחריות היא לחצי שנה בלבד או שאינה מכסה את העכבר וכו'.

המסקנה מאוד פשוטה –

 

זול עולה ביוקר 

אם אתה משתמש כבד ובמיוחד אם אתה משתמש עסקי – אל תתפשר על ציוד שאינך יודע מהיכן הגיע – ברר את כל הפרטים, קרא את המידע המופיע באתר זה והעדף ציוד בעל שם מוכר!.

דוגמאות שבהן מחיר זול עולה לך ביוקר:

1)רכשת עכבר ב-20 ש"ח שנראה זהה לזה שעולה 120 ש"ח – העכבר מתחיל לצבור אבק אחרי חודשיים שלושה ובמקום "לנסוע" על המסך – הוא קופץ מספר נקודות בכל תנועה. נתקלתי גם בעכברים שהמשתמש יכול לראות את הסמן על המסך רועד כשהעכבר חסר תנועה לחלוטין!.

2)רכשת דיסק קשיח מחברה לא מוכרת בשני-שליש מחיר. לאחר שנה וחצי יפסיק הדיסק לתפקד ויתברר לך שאין עליו אחריות – כל חברה גדולה המייצרת דיסק קשיח נותנת אחריות מלאה ל-3 שנים לפחות!

3)רכשת מחשב הכי זול במדינה – אבל אחרי שנה אתה רוצה להוסיף כרטיס וברגע שמפרקים את המחשב הוא מפסיק לתפקד – המוליכים ברכיבים עשויים חומר זול שנסדק והתפורר אחרי כמה חודשים והפירוק גרם לנתק חשמלי סופי – תצטרך להשקיע כמה מאות שקלים בחלקים חדשים!.

ניתן לרכוש מדפים לתצוגה ואחסון כמוצר משלים לחנויות .

השאר תגובה