למי מתאימים עוקבים באינסטגרם?

המרדף אחרי העוקבים באינסטגרם הוא מרדף יומיומי שמתבצע בקרב בעלי חשבונות רבים. כיום כולם רוצים כמה שיותר עוקבים באינסטגרם וזאת על מנת להיחשף בצורה טובה יותר אל העולם החיצוני, תוך שיווק עצמי או שיווק של מוצר ועסק.

קניית לייקים לתמונות באינסטגרם וקניית עוקבים באיסנטגרם, עוזרת לשפר רבות את מצב חשבון האינסטגרם שלכם, תוך שהפעולות מעלות את מידת הפופולאריות שלכם.

עוקבים מאינסטגרם

אבל לאחר שנחשפנו לשיטת קניית לייקים ועוקבים לאינסטגרם, ווגם לשיטה של גיוס לייקים – חשוב שנדע למי מתאימים עוקבים באינסטגרם וכיצד מתאימים את התכנים באינסטגרם לכל חשבון.

עוקבים לאינסטגרם לאמנים – אמנים הם אנשים שעוסקים במגוון מקצועות חופשיים כמו שירה, ריקוד, ציור, פיסול ועוד. אינסטגרם היא אחת מהפלטפורמות הטובות ביותר לאמנים שיכולים להציג את האומנות שלהם, התמונות וסרטונים קצרים. על מנת לקבל יותר עוקבים באינסטגרם יש להציג תמונות מעניינות ומרשימות.  אם אתם אמנים שרוצים לקדם עצמכם, חשוב להציג באינסטגרם תמונות של עבודות שכם, סרטונים מהופעות, הצגת פריטי אומנות, מוצרים חדשים, ויש לבצע העלאת סרטונים ממכירות או מהשתתפות בשווקים.

עוקבים לאינסטגרם לדוגמנים – דוגמנים רבים החלו את דרכם דרך האינסטגרם ויש שאף הפכו מפורסמים באמצעות האינסטגרם ולא דרך סוכנות. כיום ישנם דוגמנים שלא ממש הצליחו לפרוץ בדרכים הרגילות, אך באמצעות שימוש באינסטגרם והצגת תמונות יפות ומעניינות – הצליחו בגדול. אם אתם דוגמנים או דוגמניות, הציגו תמונות שלכם בתצוגות אופנה, עם דוגמנים אחרים, עם חיות המחמד, בטיול מרהיב, עם פריטי אופנה ועוד. התמדה תעזור לגייס עוקבים לאינסטגרם ולייקים לתמונות באינסטגרם.

עוקבים לבעלי עסקים – בעלי עסקים גילו את האינסטגרם ממש עם חשיפתו לעולם, והם משתמשים בפלטפורמה הנפלאה הזאת לקידום מוצרים, שירותים ושלל פעילויות של העסק. רשת אינסטגרם יכולה לסייע לבעלי מקצוע מכל סוג החל מאינסטלטורים עד רופאי שיניים שיכולים לקנות עוקבים לחשבון שלהם, לפרסם תמונות של העסק  ולהתגאות בעבודה שהם מבצעים בשלל דרכים שאינסטגרם מאפשר. אם אתם בעלי עסקים תוכלו לפרסם מוצרים חדשים, מבצעים, סרטונים מהעסק, ולהוסיף פן מעניין שכולל תמונות של עובדים, מסיבות בעסק, יציאות אל נופשים ועוד. בצורה זאת תוכלו לקבל גם יותר עוקבים באינסטגרם.

עוקבים לשפים , בעלי בתי קפה ומסעדות – לעיתים נראה כי  אינסטגרם נראה הוקם כדי לקדם את המקצועות בתחום הקולינארי. כיום שפים רבים משתמשים באינסטגרם על מנת לצלם מנות נבחרות, לפרסם את המסעדה ופעילותה, ולחלק מתכונים למנות פופולאריות. השימוש באינסטגרם מקנה במה נהדרת לשפים שרוצים לקדם את המסעדה שלהם ברשתות החברתיות דרך עוקבים רבים שבסופו של דבר גם יגיעו למסעדה.

אינסטגרם לבני נוער – בני נוער בשנים האחרונות הפכו את האינסטגרם למקום חם ומבוקש. אם אתם רוצים לקדם את החשבון שלכם חשוב לחקור קצת את עולם באינסטגרם ולהתחיל לבנות לעצמכם חשבון מוצלח במיוחד –  חשבו כיצד תוכלו להיות מיוחדים ומקוריים יותר, צלמו תמונות מצחיקות ומעניינות, הוסיפו פילטרים לתמונות והיו עקבים בימים ובשעות שאתם מעלים את התמונות.

אם אתם רוצים להעלות את הפופולאריות שלכם באינסטגרם ובכלל, ניתן לבצע רכישת לייקים לתמונות באינסטגרם, או קניית עוקבים באינסטגרם – מה שיעלה את הפופולאריות שלכם בקרב מכרים וחברים. שימו לב כי אתם מפרגנים לחשבונות אחרים, ולוחצים לייקים על תמונות, ועשו זאת במידה.

לסיכום, אינסטגרם היא רשת חברתית שאהובה על כולם והיא עוזרת לשרת מטרות רבות. על מנת לבצע קידום באינסטגרם חשוב להבין בכל פעם כיצד תוכלו ליצור תמונות עם קונספט מעניין, מתי כדאי להעלות סרטון וכיצד תוכלו לפעול כדי לבצע קידום חכם ויעיל באינסטגרם שלכם.

פורסם ב אינטרנט חדשות ע-י compc. אין תגובות

האם כדאי להשתמש בחלקים מיד שניה בתיקון מחשבים

תקלה במחשב נייד או נייח משבשת את השימוש בו, אלו בעבורם המחשב הוא אמצעי תקשורת ובידור מרכזי, תקלות מחשב הן פגיעה משמעותית באיכות החיים. מה עושים כאשר המחשב מתקלקל מחוץ למסגרת האחריות של היצרן? האם כדאי יהיה לעשות מאמץ לתקן את המחשב באופן עצמאי? אלו חלקי חילוף יתאימו לתיקון המחשב? מתי כדאי יהיה לוותר על התיקון ולרכוש מחשב חדש? כאן תמצאו מענה לכל השאלות הללו מתוך מטרה לסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

תיקוני מחשבים ניידים/נייחים מחוץ לאחריות היצרן

מחשבים נמכרים עם תעודת אחריות המכסה תקלות למשך כשנה עד שלוש שנים, האחריות אינה מכסה שברים, נזקי רטיבות ושאר חבלות חיצוניות במחשב. אם תמה תקופת האחריות הפתרון לתיקון המחשב יהיה פנייה למעבדה פרטית, לא ניתן יהיה להפעיל את האחריות. במקרים בהם המחשב נמצא עדיין תחת אחריות כדאי לברר את הזכויות שלכם מול מעבדת התיקונים של היצרן תוך בירור עלויות והשתתפות עצמית, ייתכן כי גם תחת האחריות התיקון במעבדת היצרן אינו משתלם מבחינה כספית.

נרחיב ונאמר כי פנייה למעבדות היצרן כרוכה לעתים בהמתנה ארוכה, בדקו מהו צפי החזרת המחשב המתוקן אליכם ומהו מיקום המעבדה. אם אין באפשרותכם להיפרד מהמחשב למשך כשבועיים, מעבדה פרטית תציע שירות מהיר יותר.

אלו חלקי חילוף מתאימים לתיקון מחשבים?

אחד היתרונות הבולטים של מעבדות היצרן יהיה שימוש בחלקי חילוף מקוריים. המעבדות הפרטיות תוכלנה גם כן להציע חלקי חילוף מקוריים, לצד אפשרות לעשות שימוש בחלקי חילוף יד שנייה או חלקים לא מקוריים. ההחלטה באלו חלקים לבחור משתנה בהתאם לאופי התקלה, כאשר מדובר ברכיב משני בחשיבותו לפעילות המחשב או רכיב חיצוני כמו מסך או מקלדת, אין כל סיבה שלא לעשות שימוש בחלקי חילוף זולים יותר. בכל לוח יד שניה ניתן יהיה למצוא מחשבים משומשים למטרת חלקי חילוף.

מתי כדאי לרכוש מחשב חדש?

עלות תיקון מחשב נקבעת בעיקר על פי חלקי החילוף הדרושים. במקרים של החלפת ספק או החלפת מעבד, מחיר התיקון עלול לעלות על שווי המחשב בשוק. הדבר נפוץ בעיקר כאשר מדובר במחשבים ישנים, כיום, מחשב בן שנתיים כבר נחשב למחשב ישן. רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש מחשב חדש לחלוטין יש לזכור כי מדובר בהוצאה כספית משמעותית. כך למשל, ייתכן כי שווי המחשב התקול הנוכחי שלכם בשוק הוא 1,200 שקלים, התיקון דורש השקעה של כ-800 שקלים, בעבור מחשב חדש תשלמו כ-3,500 שקלים. התוצאה הסופית, הוצאה כספית משמעותית!

מקור נוסף לרכישת מחשבים תקינים וחדישים במחירים שווים לכל כיס הוא לוח יד שניה ברשת. ישנם רבים המחליפים מחשבים בתדירות דומה להחלפת גרביים, לרוב גם מדובר בחובבי מחשבים המתחזקים את המחשב שלהם באהבה גדולה. עם כל הנפקה של דגם חדש הם ממהרים למכור את המחשב הנוכחי שלהם ולהתחדש באחד חדש. חפשו אחר מודעות למכירת מחשבים תקינים וחדישים במחירים אטרקטיביים, לעתים, ניתן יהיה לרכוש את המחשב יחד עם אחריות היצרן.

ביטוח תכולת דירה לציוד מחשבים ביתי

ביטוח תכולת דירה לציוד מחשבים ביתי

אם תקדישו לכך כמה רגעים של מחשבה תגלו כי תכולת הבית שלכם שוות ערך כספי משמעותי. ללא פוליסת ביטוח תכולה מתאימה אי אפשר יהיה לערוב לקבלת פיצוי אבדן תכולה במקרה של נזקי טבע, נזקי רטיבות או פריצה. רכישת ביטוח התכולה הפכה בשנים האחרונות נפוצה מאוד, אם טרם רכשתם לעצמכם ביטוח תכולה זה הזמן המתאים לעשות זאת, תוך השמת דגש על ביטוח מכשירי החשמל וציוד המחשבים היקר.

מהו שווי ציוד המחשבים בפינת העבודה?

בעלי מחשבים ניידים חדישים וחזקים או מחשבים נייחים המשמשים למשחקים ועבודה מסיבית מחזיקים במערכות מחשב מאוד יקרות. השווי של המחשב יחד עם תוספות כמו כוננים ניידים, מדפסת או מסך מגיע ל-10,000 שקלים ואף יותר. ציוד מחשבים ניזוק בקלות תוך חשיפה לרטיבות ונגנב בשיעורים גבוהים במקרים של פריצות. בכדי להגן נכון על ההשקעה הכספית בציוד, זה הזמן לעדכן את ביטוח התכולה הקיים או לרכוש ביטוח תכולת דירה המציע כיסוי מתאים.

מהו ביטוח תכולת דירה?

ראשית, נבקש להבדיל את ביטוח התכולה מביטוח המבנה. בעוד ביטוח המבנה מתייחס לנזקים הנגרמים לקירות או לריצוף, ביטוח התכולה מבטח את הרכוש אשר בתוך הבית. פוליסות ביטוח תכולת דירה מכסות שווי של רהיטים, מכשירי חשמל, אוספי ספרים, בגדים, כלים, חפצי אומנות יקרי ערך, תכשיטים, מצלמות וגם מחשבים. את עלות הפוליסה והיקפה קובעת חברת הביטוח בהתאם לשווי תכולת הדירה, כאשר למטרת הערכת שווי נהוג לתאם ביקור של שמאי ביטוח בדירה.

כיצד מתבצעת הערכת השמאי?

חברת הביטוח היא אשר מעסיקה את השמאי וקובעת את הנחיות הערכת השווי, פוליסות ביטוח תכולה אינן כוללות כיסוי מלא בעבור כל תכולת הבית. השמאי מעריך את שווי התכולה במצבה הנוכחי. כך למשל, ייתכן כי שילמתם בעבור המחשב כ-8,000 שקלים לפני 4 שנים אך היום המחשב שווה בשוק הרבה פחות. הערכת השמאי מתבססת על ביקור בנכס במהלכו יבקש השמאי כי תציגו בפניו את התכולה למטרת רישום ואישור קיומה בנכס.

את ציוד המחשבים יש להציג בפני השמאי תוך רישום מפרט מלא של כל הציוד הקיים ברשותכם. הקפידו לפרט כמה מחשבים ניידים אתם מחזיקים, כוננים ניידים, טאבלטים, מחשבים נייחים יקרים ושאר אביזרים. רישום חסר יביא עמו הערכת שווי נמוכה לציוד המחשבים. רגע לפני החתימה על הפוליסה כדאי לברר מהו סכום הפיצוי אותו תקבלו בעבור ציוד המחשבים.

כמה עולה ביטוח תכולה?

את התעריף אותו תתבקשו לשלם בעבור הפוליסה קובעת חברת הביטוח על פי שווי הרכוש, הסכום אותו תרצו לבטח ורמת האבטחה בבית. אזורים מועדים לפורענות בהם מתרחשות פריצות רבות יתומחרו בהתאם. ייתכן כי ללא התקנת אמצעי אבטחה נוספים חברת הביטוח תסרב לקבל על עצמה את הביטוח. פוליסות ביטוח תכולה יקרות יותר במקרים של דירות קרקע או בתים פרטיים ללא סורגים או דירות ללא דלת ביטחון. התקנה של מערכת אזעקה בבית תוכל להוזיל את הפוליסה

פורסם ב המלצות ע-י compc. אין תגובות

תיקון מחשבים ניידים ולפטופים

איפה היינו היום ללא מחשבים ניידים? איך היינו יכולים לנצל שעות אבודות ברכבת או במטוס אלמלא היה לנו מחשב נייד קל שיאפשר לנו לעבוד? מה אם היינו נאלצים לעבוד רק בבית, במשרד או בספריה ולא היינו יכולים לשבת בבית קפה ולעבוד באווירה נעימה ורגועה? אין ספק שמחשבים ניידים עשו את החיים של כולנו קלים יותר, נעימים יותר ומהנים יותר.

מהפכת תיקון מחשבים, כל סוגי המחשבים הקלים עשתה את זה אפילו פשוט יותר. אם פעם היינו צריכים לסחוב מחשב נייד כבד בתיקים מיוחדים שיוצרו למחשבים ניידים, היום יש מחשבים ניידים כל כך קטנים וקלים שאפשר לשמור אותם בתיק הרגיל, להסתובב בקלות ממקום למקום ולשלוף אותם ברגע הצורך.

מה לעשות כשצריך תיקון מחשבים ניידים קלים

כמו כל מחשב, או כל מוצר אלקטרוני אחר, גם מחשב נייד קל יכולים להתקלקל. לא משנה כמה חזק המחשב עצמו, כמה משקיעים בייצור מחומרים חזקים ועמידים, למחשבים אלו יש בלאי שנובע מאורך החיים של הרכיבים האלקטרונים הזעירים המרכיבים אותם. כמו כן, הם עלולים להפגע ממכות או טלטול במידה ולא שומרים עליהם כמו שצריך. כמובן שיש עוד סוגים רבים של תקלות שיכולות להתרחש ולקלקל את המחשב.

Compc – תיקון מחשבים ניידים קלים מכל הסוגים

במצב כזה צריך כמובן לפנות לטכנאי מחשבים מוסמך, מומלץ לבדוק במקומות מוסמכים שהם מעבדה לתיקון מחשבים ניידים העוסקת בתיקון מחשבים ומוסמכת לעסוק בתחום. אך חשוב להבין שלא כל מעבדה לתיקון מחשבים ניידים קלים מסוגלת לבצע תיקון מחשבים ניידים קלים. מחשבים כאלו רגישים ועדינים יותר, מכיוון שהם עשויים מרכיבים עדינים וקטנים. לכן, כשאתם פונים למעבדה לצורך תיקון מחשבים ניידים קלים, כדאי שתפנו למעבדה שיש לה נסיון ויכולת עבודה עם מחשבים ניידים קלים וקטנים.

אם יש לכם מחשב נייד שהתקלקל, מכל סיבה שהיא, אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו. זאת משום שיש לנו נסיון של כמה שנים בתיקון מחשבים מכל הסוגים, כולל מחשבים ניידים קלים של מיטב החברות.

פורסם ב טיפול במחשב ע-י compc. אין תגובות

אבטחת מידע

אבטחת מידע בארגון הינה בבסיסה תהליך תמידי המבוצע בצורה ספיראלית, ומשלב תכנון, מימוש, תחזוקה שוטפת, בקרה וטיוב – וחוזר חלילה. חברת קומפיסי אמונה על תכנון, יישום ובקרה על פתרונות אבטחת מידע, מתוך תפיסה מערכתית כוללת וראיה תשתיתית.

קומפיסי אינה מייצגת אף יצרן ואינה מצויה בקשרי אינטרסים כאלה ואחרים עם יצרן או משווק של מערכות אבטחת מידע, דבר המאפשר לנו מתן ייעוץ אובייקטיבי, נטול פניות, המונחה ע"י האינטרסים של הלקוח בלבד.

כתחום בעל חשיבות מכרעת ביציבותם וצמיחתם של ארגונים, אבטחת המידע עברה בשנים האחרונות תהליך של סטנדרטיזציה ורגולציה. מומחי אבטחת המידע שלנו בקיאים בתקני אבטחת מידע (BS7799 / ISO17799 וכן ISO27001), חוקים בינ"ל (SOX, HIPPA) והוראות מקומיות (הוראה 357 של המפקח על הבנקים, והוראת המפקח על הביטוח ) ואמונים על בניית פתרונות התואמים סטנדרטיים אלה.

תכנון ויישום מערך אבטחה כולל לארגון
תהליך מובנה הכולל תכנון ויישום של אבטחת-מידע בארגונים. התהליך מכסה בעצם את מכלול המרכיבים של אבטחת המידע בארגון: קונספט האבטחה, נהלים ומדיניות, מערכות IT ו-Security ליישום ואכיפה של הקונספט והמדיניות, וכן תהליכי בקרה וטיוב המהווים חלק ממהלך החיים של מערך האבטחה. בכלל זה השירות שלנו מאפשר:
  מיפוי צרכים קיימים ועתידיים, ותפירה מותאמת (בשיתוף הלקוח) של קונספט האבטחה, מדיניות, נהלים, ומערך האבטחה עצמו.
  כתיבת נהלי אבטחת מידע ומסמכי מדיניות, בהתאמה לתקנים וההוראות הרלוונטיים.
  תכנון של ארכיטקטורת מערכות ה-Security, ובכלל זה מערכות סינון, צופן, ניהול זהויות, ריכוז התרעות ואירועי אבטחה ואחרות.
  סיוע בכתיבת RFI ו-RFP למערכות אבטחה.
  יישום של מערך האבטחה עצמו (ראה פירוט בהמשך).

סקר סיכונים (Risk Assessment)
סקרי סיכונים של מערכות IT הן נדבך חשוב באבטחת המידע של ארגונים, בהיותם כלי בקרה המאפשר קבלת תמונת מצב בלתי תלויה וחיצונית אודות אבטחת המידע בארגון. מטרתו של סקר הסיכונים לסקור את מידת האבטחה של מערכות המידע, ולפרט את החשיפות והסיכונים במערך זה בהיבטים של סודיות המידע, שלמותו וזמינותו, בלווי המלצות אופרטיביות לצמצום או מניעה של סיכונים אלה.
סקרי סיכונים מבוצעים במתודולוגיה של white-box, כאשר כלל נתוני התכנון והקונפיגורציה של מערכות המידע עומדים לרשות הסוקרים. הסקר מכסה את היבטי התכנון (קונספט, נהלים ומדיניות, תכנון וארכיטקטורה) ואת היבטי מימוש (מידת ההקשחה של ציודי תקשורת, ציודי אבטחה ושרתים).
נקודת המוצא של סקר הסיכונים היא מיפוי של גורמי הסיכון, זיהוי של המערכות בהן יושב ה"ביזנס" של הארגון וכיול של חומרת הנזקים בראיית הנהלת הארגון. פרמטרים אלה מסייעים במיקוד ותחימה של התחום הנבדק בסקר, ובדירוג של הממצאים עצמם.
תוצר הסקר הינו דו"ח המפרט את החשיפות והסיכונים (מדורגות לפי חומרתן וקלות/סבירות מימושן), משמעותם העסקית, והמלצות כיצד למנוע או לצמצם חשיפות אלה.

בדיקת חדירה (Penetration Test)
בדיקה שמטרתה לבחון יישום של מערך אבטחת מידע, במתודולוגיה המאמצת את שיטת העבודה של פורץ המנסה לחדור למערכות אבטחת המידע בארגון (מבפנים או מבחוץ). בדיקה זו מהווה נדבך נוסף בבקרה על מערכות אבטחת מידע, והיא באה לענות על השאלה הבסיסית: "כמה רחוק יכול להגיע פורץ המנסה לחדור או לבצע מניפולציות על מערכות המידע בארגון?".
בדיקות החדירה יכולות להתבצע ברמת התשתית ו/או ברמה האפליקטיבית. הפורצים של קומפיסי אמונים על ביצוע בדיקות חדירה גם בתצורות לא סטנדרטיות, בהן כלים אוטומטיים אינם ישימים, או שיעילותם שולית.
התהליך של בדיקת חדירה כולל שלב של הגדרת היעדים לבדיקה, הפעלה של כלים אוטומטיים למיפוי וחדירה ברמה בסיסית, וניסיון חדירה ידני, מונחה יעדים, המבוצע ע"י פורצים מיומנים.
המתודולוגיה לבדיקה יכולה להיות black-box, או white-box, בהתאם למערכת ולדרישות הלקוח. במקרים רבים, אנו מיישמים ביצוע הדרגתי המתחיל כ-black-box, והופך בהדרגתיות ל-white-box ע"י חשיפת מידע ודימוי של סיוע "מפנים".
תוצר הבדיקה הינו דו"ח המפרט את הפגיעויות שנמצאו, משמעותן והמלצות כיצד למנוע או לצמצם חשיפות אלה.

אבטחת אפליקציות (Application Security)
תחום אבטחת האפליקציה הוא כיום התחום הצומח ביותר בתחום אבטחת המידע. באופן מסורתי, מערכות אבטחת המידע התמקדו באבטחת התשתיות (ציודי תקשורת ושרתים) ולא באפליקציות עצמן. על פי נתוני מיקרוסופט, גם כיום אפליקציות רבות ממשיכות להיות מפותחות בצורה "נאיבית" ולא בטוחה, כזו אשר פותחת פתח לניצול פגיעויות ע"י תוקפים, סוסים ושאר מריעין.
אמנם הגנה (חלקית) על אפליקציות שכבר פותחו אפשרית ע"י שימוש בכלי אבטחה כגון Application FW, אולם ככל שזה נוגע לאפליקציות חדשות המפותחות – חזקה על הארגונים המפתחים להימנע מחכמת חלם, ולפתח אותן מראש במתדולוגיה של פיתוח בטוח ומתוך ראיה אבטחתית.
שירותי הייעוץ של קומפיסי בתחום אבטחת האפליקציה מכסים מסלול חיים שלם של פתוח בטוח, ובכלל זה:
  ניתוח התכנון בהיבטי אבטחת מידע, והמלצה על Security Architecture בהתאמה ל-HIPPA ו-SOX.
  ביצוע Threat Modeling לפי המתודולוגיה המומלצת ע"י מיקרוסופט.
  כתיבת מסמכי הנחיה לקידוד בטוח ומסמכי דרישות אבטחה.
  העברת הדרכות בנושא אבטחת אפליקציה ותהליכים לקידוד בטוח ע"פ מתודולוגיית SDL של מיקרוסופט (Security Development Lifecycle).
  ביצוע Code Inspection שוטף כחלק מתהליך הפיתוח, לאפליקציות .net ו-J2EE.
  הטמעת תהליכים, שיטות עבודה וכלים בתהליך הפיתוח של המפתחים.
  ביצוע בדיקות חדירה whitebox, במהלך הפיתוח (אבני דרך) ובפאזת הסיום.
  ביצוע Final Security Review עם סיום תהליך הפיתוח.

אינבסטיגציה, איתור סוסים טרויאניים וחקר כשלונות
בעידן ה-RootKits, בו סוסים טרויאניים הופכים מתוחכמים יותר ויותר, ובעלי יכולת הטמעות גבוהה במערכת הנתקפת, קשה שבעתיים האיתור וההסרה של כלי לוחמת המידע. פרשיית הסוס הטרויאני חשפה את מוגבלות מערכות האבטחה הקיימות בהתמודדות עם סוסים טרויאניים "תפורים" – מרגע שהוחדרו למערכת, הפעילות שלהם נראית לגיטימית, וקשה לאתר אותם – ומכאן הצורך בביצוע של חקירה תפורה וידנית לאיתור של כלים תפורים אלה.
במסגרת של אינבסטגציה אנו מבצעים חקירה של אירועי אבטחה, או מערכות החשודות כנגועות בסוסים טרויאניים. הבדיקה מבוצעת ע"י בודקים הבקיאים במערכות הפעלה ופרוטוקולי תקשורת – בקיאות המאפשרת להם לזהות "נטע זר" במערכת הנבדקת, לאתר אותו ואת פעילותו ולהסיר אותם. החקירה מבוצעת באמצעות בחינה ידנית, ובסיוע של כלים אוטומטיים – כלי Forensics וכלים לניטור של תצורת מערכת ההפעלה והפעילות במערכת.

יישום הטמעה ותפעול של מערכות אבטחה
התקנה, אופטימיזציה, ותפעול של מערכות FireWall, IDS/IPS, Content Filtering, AntiVirus, Patch Management, Device Control, SOC, PKI, OTP, IDM.

פורסם ב כללי ע-י compc. תגובה אחת

Unix/Linux שירות וליווי

קומפיסי מעניקה שירותי ייעוץ במגוון של מערכות Unix לסוגיהם השונים השונים, ובהן: Sun Solaris, Irix, HPUX, BSD וכמובן Linux (ובכלל זה התפוצות הרווחות: Fedora/Red Hat, Suse, Debian, Mandrake).
מערכות מבוססות Linux צוברות בשנים האחרונות פופולריות רבה. מעבר לעלות יישומן הנמוכה, מערכות אלה מצטיינות ביציבות, רמת אבטחה גבוהה, ממשקים פתוחים וסטנדרטיים וכן עושר של אפליקציות ושירותים "מן המוכן" וכל זאת – על גבי פלטפורמת חומרה סטנדרטית. לא מפתיע אם כן שארגונים רבים מבססים את התשתיות שלהם על מערכות Linux.

השירות שלנו מכסה את התחומים הבאים:

אדמיניסטרציה וסיסטם של שרתים
התקנה, שדרוג וקינפוג של שרתים ושירותים, מותאמים אישית לצרכי הלקוח. התקנת שרת מלווה בתהליך של הקשחה (הן בהיבטי ביצועים והן בהיבטי אבטחת מידע) והטמעה (התממשקות למערכות Storage, ומערכות LDAP).
המומחים שלנו מיומנים בביצוע Tuning של השרתים במטרה לשפר ביצועי תקשורת, ולנצל בצורה מיטבית את משאבי העיבוד. ביישום מערכות אנו מקפידים הקפדה יתירה על שירותי גיבוי ויישום לוגים ו-Auditing שוטף אשר מאפשרים אבחון תקלות והתגברות על כשלים באופן פשוט ומהיר.

התקנה והטמעה של פתרונות קוד פתוח
  הטמעת פתרון מבוסס OpenLDAP לרשת היברידית.
  פתרונות גיבוי (bacula)
  אבטחת מידע והצפנה (FW, OpenVPN, SSLExplorer)
  מערכות VOIP ארגוניות (asterisk)
  שרתי דואר ו-Mail Relay (sendmail, postfix, scalix.
  שרתי web, מערכות CMS (ניהול תוכן), proxy
  מערכות לשימור וניהול ידע בארגון (Wiki ואחרים)
  שרתי Samba, FAX, DNS, WEB, PROXY, DHCP ואחרים

הקשחה של מערכות ושירותים
  הקשחת שרתים ושירותים ברמת מערכת ההפעלה וברמת האפליקציות.
  הקשחת שרתים: שרתי דואר, שרתי bind, שרתי web.
  הקשחת יישומים מבוססי web, העושים שימוש ב-tomcat, weblogic.
  ייעוץ צמוד לחברות המפתחות מערכות בסביבת לינוקס/יוניקס – בהיבטי אבטחת הסיסטם.

תפירת פתרונות ו-Scripting
עושר אפליקציות הקוד הפתוח המאפיין את מערכות Linux ודומיה, מאפשר תפירה של פתרונות-מדף חינמיים באמצעות כלי סקריפטינג (Shell Scripting, Perl, Python) כמענה לצרכים רבים ובהם:
  מערכות גיבוי אוטומטיות
  מערכות ריכוז לוגים והתרעות
  פתרונות גיבוי
  אוטומציה של provisioning ו-monitoring.

האפשרות להשתמש בכלי קוד-פתוח משתלמת בהיבט העלויות, כמו גם בזמן הנחוץ להעמדת הפתרון – בהיותן מבוססות על קוד קיים המתוחזק בשוטף ומבוקר ע"י קהילת המפתחים שלו.
שיטת העבודה כוללת מיפוי של הצרכים, איפיון של הפתרון – תפור לצרכים הספיציפיים של הלקוח, תכנון high-level, כתיבת scripting, תוכנות התקנה (RPM ו/או LiveCD), וממשקי ניהול ובדיקות.

מיגרציה מ-Unix ל-Linux
עם צמיחתה של מערכת Linux כפתרון מוביל ואטרקטיבי, עלה הצורך בביצוע של המרת אפליקציות ממערכות Unix אחרות (וכמובן פלטפורמת חומרה הייעודיות שלהן כגון SPARC) אל פלטפורמת Linux (המתבססת על חומרת Intel).
השירות שלנו מאפשר בחינת כדאיות להמרה שכזו וביצועה בפועל.

Clustering ו-HA
תכנון והקמה של אשכול (Cluster) של שרתים, לצורך High Availability ו-Load Balancing.

פורסם ב כללי ע-י compc. תגובה אחת

תיקון מחשבים

לכולנו כיום יש מחשב אחד לפחות בבית ומה לעשות, מחשבים מתקלקלים!
לפעמים מדובר בתיקון קטן שאולי אפשר לבצע לבד וקורה שמדובר בתקלה גדולה יותר שמצריכה לקרוא לטכנאי מחשבים.
אז כיצד תבחרו טכנאי מחשבים – ובכן… סביר להניח שהדבר הראשון שתעשו הוא תחפשו בגוגל וכנראה תמצאו מספר רב מידי של כאלו שמצהירים שהם יודעים לבצע תיקון מחשב תזכרו שהמחשב שלכם יכול להיות מכיל מידע רב בעל ערך כספי או רגשי ורצוי למצוא טכנאי מחשבים אמין אל תתפזרו לאזורים רחוקים כי סיכוי טוב שתמצאו טכנאי מחשבים טוב בסמוך לבית לא יזיק לכם גם לקבל המלצות מחברים שתיקנו את המחשב שלהם בקשו הצעת מחיר טרם תחילת העבודה וודאו כי הקבצים שעל המחשב לא ימחקו למעט מקרים יוצאי דופן טכנאי מקצועי תמיד יעשה גיבוי למחשב ואל תחכו שהמחשב יתקלקל והמידע שעליו יאבד לפני תחילת העבודה שאלו האם יש תשלום רק עבור הבדיקה במידה ותחליטו שלא לתקן את המחשב תיקון מחשב הוא דבר אם לא מבינים יש להשאיר למקצוענים במיוחד אם המידע שעל המחשב חשוב לכם זכרו כי לפעמים המחשב נעשה ישן וכבר לא שווה לתקן אותו ואולי מומלץ לקנות מחשב חדש יותר לפעמים רכישת מחשב חדש יותר יכול להיות יותר יעיל ועל ידי כך תוכלו לקבל מחשב חזק יותר ומהיר יותר, אולי המחיר יהיה גבוה יותר אך מדובר בהשקעה של פעם בתקופה מסויימת

פורסם ב דעות כללי ע-י compc. אין תגובות

מחשב נייד לא נדלק

איזה סוגי תקלות יכולות להיות במחשב נייד כאשר הוא לא נדלק מכפתור ההדלקה.
אחת התקלות הנפוצות היא תקלה בזיכרון הפיזי של המחשב.יכול לקרות מצב בו המחשב קיבל מכה והזיכרון שלו זז, במקרה כזה המחשב יוציא אור במנורות ובכפתורים אבל המסך לא ידלק.
כדי לבפתור את התקלה יש לפתוח את המחשב הנייד להוציא את הזיכרון הפיזי של המחשב לעבור על המגעים של הזיכרון עם אלכוהול תעשייתי ולהחזירו למקום.
רצוי להריץ תוכנת בדיקה על הזיכרון דוגמתHIRENS רק כדי לוודא ששום חלק מהזיכרון לא נמצא בקצר והוא יכול לתפקד בצורה תקינה.
זיכרון במחשב נייד יכול להתקלקל מכמה סיבות:
א) הפסקות חשמל יכולות לגרום לנזק לזיכרון.
ב) מגע ידי אדם ללא מכשור אנטי סטטי יכול לפגוע בזיכרון.
ג)כאשר זיכרון המחשב זז ממקומו במהלך עבודתו של המחשב.
סיבה נוספת שיכולה לגרום למחשב לא להידלק הינה מטען שלא מספק מספיק מתח או לחלופין בכלל.
שקע טעינה שבור יכול לתת לגיטימציה למחשב לא להידלק, במקרה זה ההסבר הוא פשוט.ברגע ששקע התעינה שבור החשמל לא עובר מהמטען ללוח האם של המחשב הנייד ולכן המחשב לא נדלק.תיקון של שקע טעינה מצריך פירוק מלא של מהמחשב הוצאת השקע המקורי והלחמה של שקע חילופי במקומו, מחיר של תיקון כזה אמור לנוע בין 180-390 ש"ח, תלוי בדגם של המחשב. ניתן לציין שמחשבי דלDELL ומחשביHP עם חיבור רחב התיקון הוא יקר יותר מכיוון שהשקע פשוט יקר יותר., אפילו התיקון היקר לא עובר את ה390 ש"ח.
סיבה נוספת יכולה להיות נ ז ק בכפתור ההדלקה של הלפטופ. כאשר כפתור ההדלקה מעבד מגע הרמטי עם לוח האם הוא מפסיק להדליק את המחשב ובמקרה כזה יש להחליף את כפתור ההדלקה.
פעמים רבות כתוצאה ממכה או נפילה הכבל שמחבר בין המסך ללוח האם של המחשב הנייד נקרא או מחליק החוצה. במקרה כזה יש או להחליף את כבל הפלאט או פשוט להכניס אותו בחזרה בהתאמה.

ישנן סיבות נוספות שמחשב הנייד לא נדלק כדומת פיוז שרוף על לוח האם,כבל נפוח או דיודה שבורה וכו'כמובן שתקלות כאלו ניתנות לתיקון רק במעבדה מקצועית.
לי אישיות יש חיבה לגו מחשבים אשר מתקנים מחשבים ניידים ברמת רכיב.

טכנאי  למחשב נייד

פורסם ב טיפול במחשב כללי ע-י compc. 2 תגובות

מהירות של דיסקים קשיחים – איך לבחור משהו טוב ?

דיסקים קשיחים בימינו מציעים מבחר תכונות לא קטן, המקשות על בחירה בין המודלים השונים. מונחים כמו  סל"ד, UDMA, ATA66 , מהירות SEEK, מהירות TRANSFER ורבים אחרים עלולים להקשות את הבחירה על המשתמש הממוצע. כדי להתגבר על כך, בואו נכיר קצת את המושגים הללו!

סל"ד(RPM  באנגלית). סל"ד הוא קיצור של "סיבובים לדקה". הדיסק קשיח מורכב מפלטה עגולה שעליה מאוחסן המידע והיא מסתובבת בצורה דומה מאוד לפטיפון של פעם. לדיסק הקשיח יש ראש קריאה המורכב על זרוע שנעה על הרדיוס של הפלטה כמו זרוע של פטיפון. פטיפון ממוצע מסתובב כמה עשרות פעמים בדקה בלבד, אך דיסק קשיח ממוצע מסתובב כ – 5000 פעם בדקה. הדיסקים הטובים והיקרים יותר מסתובבים כ – 7000 פעם בדקה – 50 אחוז יותר מהר ואילו הדיסקים היקרים באמת מסתובבים מעל 10,000 פעם בדקה (פי שתיים יותר מהר מהרגילים!). עבור שרתים מקצועיים אפשר למצוא גם דיסקים מקצועיים המסתובבים בקצבים יותר מהירים.

כאשר הדיסק מסתובב יותר מהר, הזרוע מגיעה יותר מהר ממקום למקום וככה הביצועים של הדיסק משתפרים. מכיוון שהדיסק הקשיח הוא הפקק הראשי בביצועי המחשב (כלומר – החלק האיטי ביותר שמעכב את הפעולות של שאר החלקים), כדאי להשקיע כסף בדיסק יותר מהיר.

טכנולוגיית UDMA – זוהי טכנולוגיה מודרנית, אם כי לא חדשה. הטכנולוגיה הזו יוצרת "צינור" העברת מידע בין הדיסק הקשיח לבין שאר חלקי המחשב שהוא רחב פי שניים מה- "צינור" בטכנולוגיות הישנות יותר. בשיטה זו, מסוגל הדיסק להעביר אל המחשב עד 33 מגה בייט בשניה אחת (לעומת 16 מגה בעבר). כיום, כל הדיסקים הם לפחות UDMA אבל יש לוחות אם שלא תומכים בזה ואז הכל עובד יותר לאט. לוחות אם של פנטיום 150 ומטה לרוב לא תומכים ב – UDMA – כדאי לדעת!

תקןATA66 (נקרא גם Ultra ATA 66)- הוא תקן חדש יותר המאפשר להכפיל פעם נוספת את המהירות ולהעביר 66 מגה בייט מהדיסק אל המחשב בשניה אחת. כיום, כל הדיסקים החדשים תומכים בשיטה זו וגם כמעט כל לוח אם. אם במקרה יש לך לוח אם מאוד ישן, כדאי לדעת שניתן להשיג בכ – 200 ש"ח כרטיס בקר מיוחד שמאפשר לנצל את המהירות של הדיסקים המודרניים גם במחשבים ישנים יותר ללא צורך להחליף את לוח האם.

תקןATA100 (נקרא גם  Ultra ATA 100)- כמו ATA66, זוהי שיטה עוד יותר מהירה להעברת עד 100 מגה-בייט בשניה. מכיוון שהטכנולוגיה הופיעה רק באמצע שנת 2000, יש בשוק מחשבים ישנים שעדיין לא תומכים בה.

תקן ATA133(נקרא גם  Ultra ATA 133)– תקן זה הוא עוד יותר חדש ומאפשר מהירות העברת מידע של 133 מגה-בייט לשניה. טכנולוגיה זו הופיעה רק באמצע שנת 2001 ולכן יש בשוק הרבה מחשבים שלא תומכים בה.

תקן SATA (קיצור של Serial ATA) – תקן זה הוא החדש ביותר כעת ומאפשר העברת מידע במהירות של 150 מגה בייט שניה. נכון לעדכון מאמר זה עדיין אין בשוק מבחר גדול של דיסקים ולוחות אם התומכים בטכנולוגיה זו, אך הדבר צפוי לתפוס תאוצה לקראת סוף שנת 2003.

מהירות SEEK"סיק" באנגלית זה חיפוש. הכוונה לזמן שלוקח לדיסק הקשיח לאתר איזשהו קובץ מסוים. מהירות הסיק מוצגת באלפיות השניה (MS – מילי-סקונד) וככל שהיא נמוכה יותר, כך הדיסק מתפקד יותר מהר. ככל שהסל"ד של הדיסק גבוה יותר, כך הסיק שלו טוב יותר.

מהירות טרנספר. טרנספר באנגלית זה העברה. הכוונה לקצב שבו הדיסק מסוגל להעביר מידע ממנו החוצה אל שאר המחשב (הזמן שלוקח לקרוא קובץ או להפעיל תוכנה).

מידע נוסף המטריד רבים הוא מהירות כונן התקליטורים. קודם כל יש לדעת כי גם הכונן המהיר ביותר (כפול 50 בערך) איטי בהרבה מהדיסק הקשיח האיטי ביותר…לשם השוואה: כונן במהירות כפול 50 מסוגל להעביר כ – 7.5 מגה בייט לשניה במצב המהיר ביותר בזמן שהכונן הקשיח האיטי ביותר שיש כיום מעביר מידע במהירות של 33 מגה-בייט לשניה…כמעט פי 5 יותר מהר!. עוד כדאי לזכור בנושא כי מהירות הקריאה של כונן התקליטורים איננה כפול 50 לכל נפח התקליטור אלא רק לחלקים ממנו…המהירות הממוצעת על פניכלל השטח היא בסביבות חצי מהמהירות המוצהרת!. לכן, לכונני תקליטורים אין תמיכה בתקני UDMA או Ultra ATA למיניהם!

לסיכום, המהירות הכללית של הדיסק מושפעת מכל הגורמים שהזכרתי אם כי כל אחד מהם בנפרד לא משפיע בצורה משמעותית – למשל, דיסק שהסיק שלו גרוע אבל מכיל ATA133אינו מהיר יותר מדיסק עם סיק מעולה אך ללא ATA133. ההבדלים בין שני דיסקים כאלה יהיו נמוכים וכמעט לא מורגשים. כדאי לקנות את היקר ביותר שאתה יכול להרשות לעצמך ולדאוג ששאר החומרה תהיה מסוגלת לנצל את הטכנולוגיה החדשה.

מקלדת זה לא רק כפתורים

במקלדות המסורתיות של מחשבי PC היו במקור בסביבות 70 מקשים (26 אותיות, 10 ספרות, 11 סימנים, 22 מקשי בקרה). היום, בכל מקלדת אנו מוצאים לפחות 100 מקשים ובלא מעט מקלדות יש יותר. הותיקים תמיד טוענים "המקלדות הישנות והפשוטות תמיד יותר טובות", אבל אני (למרות שגם אני ותיק למדי) לא מסכים עמם.

להתרגל למקלדת חדשה זה לא תמיד קל, וזה יכול להאט את עבודתך בתחילה, אבל בסופו של דבר, זה משתלם (בדיוק כמו שהיה משתלם ללמוד לעבוד עם העכבר במקום מקשי החצים, כפי שכולנו עשינו בשנים 1988-1991 כאשר עבר העולם מדוס לחלונות.

כיום, מקלדת רגילה עולה עשרות בודדות של שקלים, ואפשר להשיג במחירים נוחים מאוד מקלדות משופרות עם כל מיני תוספות וצ'ופרים שמשפרים את העבודה פלאים. המשופרות כוללות כל מיני בונוסים, החל מתקשורת אלחוטית למחשב (הי! אפשר לגלוש באינטרנט מהמיטה!) ועד כפתורים להפעלה מהירה של תוכנות.

עד כה עבדתי עם מקלדת ישנה של IBM (מאלו שכבדות מאוד, אבל מחזיקות מעמד עשרות שנים), אך לפני זמן קצר הוציאה מייקרוסופט לשוק מקלדת חדשה. בתור עובד החברה, קיבלתי את המקלדת בהנחה וזה שכנע אותי לתת לה צ'אנס.

כדי להיות הוגן, נציין שיש מבחר גדול של מקלדות משופרות, ונסקור את רובן בקצרה, אך דעתי האישית היא שהמקלדת החדשה של מייקרוסופט היא המשוכללת והנוחה מכולם, ולכן אפרט את תכונותיה יותר בהרחבה.

אני חייב לציין שוב שאני עובד חברת מייקרוסופט כדי שמבקרי האתר לא יחששו שאני מנהל מערכת מכירות סודית עבור החברה. אני טוען שדעתי בנושא היא אובייקטיבית מכיוון שאין לי שום דבר להרוויח מכך מלבד נוחות אישית. אם אתה, קורא המאמר, אינך מאמין שדעתי בלתי משוחדת, זכותך להתעלם מהכתוב כאן ולבחון את המקלדות בעצמך – הן מוצגות ברוב חנויות המחשבים.

המקלדת החדשה מכונה "מקלדת אופיס", וכשמה כן היא-מיועדת לעבודה עם ערכת התוכנות המשרדיות "אופיס", למרות שמהיתרונות שלה אפשר ליהנות בכמעט כל תוכנה שאיתה אנחנו עובדים, כולל תוספות חשובות עבור הגלישה באינטרנט. אוהבי משחקים לא ייצאו במקלדת שום יתרון משמעותי.

היתרונות של המקלדת הם בצורת תוספת של כמעט 30 מקשים, כפתורים ובקרות נוספות שמאפשרות לנו לבצע בלחיצה אחת מה שדורש בדרך כלל מספר לחיצות או תנועות של העכבר.

אזור מס. 1 הוא שבעה לחצנים שמיועדים להפעלת תוכנות שונות.ברירת המחדל היא להפעיל את התוכנות:

וורד

אקסל

אינטרנט אקספלורר

אאוטלוק אקספרס

תאריכון

הסייר של חלונות

מחשבון

אזור מס. 2 הם 2 כפתורי שליטה בווליום של המחשב פלוס כפתור השקטה (Mute)

אזור מס. 3 הם כפתורי "ניתוק" (Logoff ו-"Sleep") כדי להכניס את המחשב למצב רדום.

אזור מס. 4 הם למעשה מקשי הפונקציה הרגילים שיש לכל מקלדת, אבל מכיוון שבדרך כלל אין להם שימוש, נוספה לכולם סדרת פעולות אחרת. כדי להחליף בין תפקוד רגיל לבין מצב התפקוד המורחב ישנו כפתור Function Lock. במצב המיוחד יש לנו פעולות כמו "מסמך חדש", "פתח", "סגור" וכדומה, וזה עובד ברוב התוכנות. רשימת הפקודות המלאה היא:

עזרה

אתר הבית של אופיס באינטרנט (אופיס XP )

חלון המשימות (אופיס XP )

חדש (יצירת מסמך חדש)

פתח (מסמך)

סגור (מסמך)

תשובה (דואר אלקטרוני)

העברה (דואר אלקטרוני)

שלח (דואר אלקטרוני)

בדיקת איות

שמור (מסמך)

הדפס (מסמך)

אזור 5 הוא מקש "בטל" ו-"חזור" (Undo ו – Redo) שגם הם עובדים לא רק באופיס אלא גם ברוב התוכנות האחרות.

אזור 6 הוא בסך הכל משטח פלסטי שעליו ניתן להניח את כפות הידיים בזמן ההקלדה כדי למנוע עייפות וכאבי פרקים.

אזור 7 הוא המשמעותי ביותר. פה אין מקשים אלא 7 כפתורי פעולה וגלגלת. הגלגלת היא מקבילה בתפקידה לזו שאנו מוצאים כיום על כמעט כל עכבר. תפקידה הוא לבצע גלילה מטה ומעלה במסמכים וחלונות תצוגה. הגלגלת פה  הי יותר רחבה ונוחה מאוד לשימוש.

יש לנו גם שני כפתורי פעולה לדפדוף באינטרנט-דף קדימה ודף אחורה, שני כפתורים לדפדוף בין החלונות הפתוחים ושלושה כפתורים לפעולות "העתק", "גזור" ו-"הדבק".

מלבד כל אלו יש הבדלים קטנים במבנה וסידור אי-אלו מקשים, אך הם שוליים.

עבור משתמשים רבים, הסידור הזה לא יהיה נוח במיוחד. אני, למשל, לא משתמש הרבה באקסל, אבל אני מעדכן את האתר עם תוכנת FTP. בשבילי ובשביל אחרים, המקלדת מגיעה עם תקליטור התקנה מיוחד (שאותו חייבים להתקין בכל מקרה) ועם התוכנה אפשר לשנות את סידור המקשים כרצוננו, ולכל מקש להציב תוכנה (כל תוכנה שנרצה, כולל קיצורי דרך) או פקודה (כמו העתקה, פתיחת מסמך וכדומה).

לרובנו ייקח זמן ללמוד את  סידור המקשים שבחרנו ולהתרגל לעשות דברים בדרך הקצרה במקום מסביב, אבל כשנגיע לכך, זה מזרז את העבודה בצורה משמעותית.

חשוב לדעת גם כי המקלדת היא עם חיבור USB פלוס מתאם ל-PS/2 כך שאי אפשר לחבר אותה למחשבים מדור הפנטיום המקורי אבל מאידך, אפשר לחבר אותה למחשבי מקינטוש!!!

קיימת גם גרסה יותר יקרה של המקלדת המכילה שני חיבורי USB בצידה כדי לחבר בקלות התקנים כגון מצלמה דיגיטלית ללא צורך לזחול מאחורי המחשב. למיטב ידיעתי, דגם זה לא נמכר בארץ כעת. דגמים אחרים שכן נמכרים הם דגמים עם חיבור אלחוטי למחשב, ודגמים שכוללים מקלדת ועכבר אלחוטי בחבילה אחת במחיר מוזל.

כאמור, הרבה חברות אחרות מציעות מקלדות משופרות ולמען ההגינות והרחבת האופקים, נזכיר גם אותן.

החברה השניה המובילה בתחום היא חברת לוגיטק. חברת לוגיטק מציעה מקלדת דומה, אך המקלדת שלהם מתמקדת (מתמקלדת…) בגלישה באינטרנט ולכן ארגון המקשים שונה. הם מציעים שני מוצרים עיקריים בתחום:

1)     מקלדת אינטרנט-נביגייטור (אין קשר לנטסקייפ נביגייטור)

2)     מקלדת קורדלס פרידום ("חופש אלחוטי")

המקלדות הללו שונות בצבעים, אך העיצוב שלהן זהה לחלוטין וגם בהן ניתן לשנות את תפקיד המקשים לפי הצורך. במקלדת הזו הכיוון הוא שימוש באינטרנט, ולכן חסרים בה המקשים של Undo ו – Redo , וגם מקשי Cut, Copy ו  – Paste. מעבר לכך, התפקוד זהה, ויש אפילו גלגלת קטנה בצד שמאל. קורדלס פרידום היא מקלדת אלחוטית שמגיעה בסט ביחד עם עכבר אלחוטי במחיר מפציץ של כמעט אלף שקלים.

החברה השלישית בתחום היא ויואנקו. הם מייצרים מבחר מדהים של מוצרים מעולים (לא רק בתחום המחשב) וגם מקלדות ועכברים מצוינים.

שימו לב שפה מדובר במוצר צנוע הרבה יותר, כאשר כל המקשים הנוספים מרוכזים בצדה הימני של המקלדת, בין המקלדת המספרים לבין מקשי החצים. מעבר לכך, גם אצלם אפשר לשנות את תפקידי המקשים השונים ויש שם כמעט 20 מקשים נוספים. לחברה יש גם מקלדת נוספת, יקרה יותר, המכילה גם מיקרופון ומגיעה עם תוכנת זיהוי קולי שמאפשרת להפעיל תוכנות שונות על ידי פקודות קוליות. לא יצא לי לבחון את התכונה הזו ולכן אינני יודע באיזו מידה זה יעיל (במיוחד אם אתה לא יושב במרחק של 30 ס"מ מהמקלדת).

עוד חברה שמצליחה מאוד בארץ (אם כי לא כל כך בשאר העולם) היא חברת ג'יניוס (אין קשר למילונים האלקטרוניים) שמייצרת גם היא עכברים, מקלדות ועוד כל מיני דברים. למקלדת שלהם יש עיצוב יותר נוח (לדעתי) משל ויואנקו מכיוון שהמקשים הנוספים מרווחים בצורה נוחה בחלקה העליון של המקלדת (אין לה גלגלת)

פורסם ב המלצות ע-י compc. תגובה אחת