ביטוח תכולת דירה לציוד מחשבים ביתי

ביטוח תכולת דירה לציוד מחשבים ביתי

אם תקדישו לכך כמה רגעים של מחשבה תגלו כי תכולת הבית שלכם שוות ערך כספי משמעותי. ללא פוליסת ביטוח תכולה מתאימה אי אפשר יהיה לערוב לקבלת פיצוי אבדן תכולה במקרה של נזקי טבע, נזקי רטיבות או פריצה. רכישת ביטוח התכולה הפכה בשנים האחרונות נפוצה מאוד, אם טרם רכשתם לעצמכם ביטוח תכולה זה הזמן המתאים לעשות זאת, תוך השמת דגש על ביטוח מכשירי החשמל וציוד המחשבים היקר.

מהו שווי ציוד המחשבים בפינת העבודה?

בעלי מחשבים ניידים חדישים וחזקים או מחשבים נייחים המשמשים למשחקים ועבודה מסיבית מחזיקים במערכות מחשב מאוד יקרות. השווי של המחשב יחד עם תוספות כמו כוננים ניידים, מדפסת או מסך מגיע ל-10,000 שקלים ואף יותר. ציוד מחשבים ניזוק בקלות תוך חשיפה לרטיבות ונגנב בשיעורים גבוהים במקרים של פריצות. בכדי להגן נכון על ההשקעה הכספית בציוד, זה הזמן לעדכן את ביטוח התכולה הקיים או לרכוש ביטוח תכולת דירה המציע כיסוי מתאים.

מהו ביטוח תכולת דירה?

ראשית, נבקש להבדיל את ביטוח התכולה מביטוח המבנה. בעוד ביטוח המבנה מתייחס לנזקים הנגרמים לקירות או לריצוף, ביטוח התכולה מבטח את הרכוש אשר בתוך הבית. פוליסות ביטוח תכולת דירה מכסות שווי של רהיטים, מכשירי חשמל, אוספי ספרים, בגדים, כלים, חפצי אומנות יקרי ערך, תכשיטים, מצלמות וגם מחשבים. את עלות הפוליסה והיקפה קובעת חברת הביטוח בהתאם לשווי תכולת הדירה, כאשר למטרת הערכת שווי נהוג לתאם ביקור של שמאי ביטוח בדירה.

כיצד מתבצעת הערכת השמאי?

חברת הביטוח היא אשר מעסיקה את השמאי וקובעת את הנחיות הערכת השווי, פוליסות ביטוח תכולה אינן כוללות כיסוי מלא בעבור כל תכולת הבית. השמאי מעריך את שווי התכולה במצבה הנוכחי. כך למשל, ייתכן כי שילמתם בעבור המחשב כ-8,000 שקלים לפני 4 שנים אך היום המחשב שווה בשוק הרבה פחות. הערכת השמאי מתבססת על ביקור בנכס במהלכו יבקש השמאי כי תציגו בפניו את התכולה למטרת רישום ואישור קיומה בנכס.

את ציוד המחשבים יש להציג בפני השמאי תוך רישום מפרט מלא של כל הציוד הקיים ברשותכם. הקפידו לפרט כמה מחשבים ניידים אתם מחזיקים, כוננים ניידים, טאבלטים, מחשבים נייחים יקרים ושאר אביזרים. רישום חסר יביא עמו הערכת שווי נמוכה לציוד המחשבים. רגע לפני החתימה על הפוליסה כדאי לברר מהו סכום הפיצוי אותו תקבלו בעבור ציוד המחשבים.

כמה עולה ביטוח תכולה?

את התעריף אותו תתבקשו לשלם בעבור הפוליסה קובעת חברת הביטוח על פי שווי הרכוש, הסכום אותו תרצו לבטח ורמת האבטחה בבית. אזורים מועדים לפורענות בהם מתרחשות פריצות רבות יתומחרו בהתאם. ייתכן כי ללא התקנת אמצעי אבטחה נוספים חברת הביטוח תסרב לקבל על עצמה את הביטוח. פוליסות ביטוח תכולה יקרות יותר במקרים של דירות קרקע או בתים פרטיים ללא סורגים או דירות ללא דלת ביטחון. התקנה של מערכת אזעקה בבית תוכל להוזיל את הפוליסה

השאר תגובה